Sport

Umaške rukometašice izborile bod u 3. kolu Druge lige

Objavljeno: 10.10.2024.

U napetom susretu 3. kola Druge lige, rukometašice Umaga podijelile su bodove s ekipom Udarnik, završivši utakmicu rezultatom 20:20. Ovaj susret, održan u Sportskoj dvorani "Juraj Radovčić" pred 150 gledatelja, obilježio je iznimno borbeni nastup domaćih igračica.

Preokreti i ključni trenuci utakmice
Prvi dio susreta započeo je u korist gošći, koje su u 13. minuti vodile rezultatom 5:2. Međutim, Umažanke su brzo reagirale i, zahvaljujući odličnoj obrani vratarke Lucije Blašković, preokrenule rezultat te povele s 10:7 do 22. minute. Ipak, gošće su uspjele izjednačiti do kraja prvog poluvremena.

U nastavku, obje ekipe su nastavile igrati u izjednačenom ritmu, uz blagu prednost Udarnika. No, zahvaljujući nekoliko ključnih obrana golmanice Brune Budan, gošće su sačuvale bod.

Statistika susreta

Sedmerci: Umag 4 (3), Udarnik 4 (2).
Isključenja: Umag 12 minuta, Udarnik 8 minuta.
Crveni karton: Butković (Udarnik) zbog oštrog prekršaja.
Porečke rukometašice pružile snažan otpor protiv Opatijki
U drugom susretu 3. kola, rukometašice Poreča izgubile su u gostima protiv Liburnija-Opatije s rezultatom 33:31. Iako su pružile kvalitetan otpor, posebno na tehničkom planu, iskusnije Opatijke uspjele su zadržati prednost.

Tijek utakmice
Porečanke su rano povele s 3:0, a nakon deset minuta držale rezultat 5:3. No, domaće su rukometašice uz dvije serije od 4:1 preokrenule rezultat i otišle na poluvrijeme s prednošću 17:15. Iako su Porečanke nastavile borbu i postigle 31 pogodak, to nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat.

Najistaknutije igračice
Vanna Zdrinščak iz Opatije bila je nezaustavljiva s 14 golova, dok je Lana Pašalić s 8 pogodaka predvodila Porečanke. Usprkos porazu, igračice Poreča pokazale su borbenost koja daje nadu za povratak pobjedama u idućim kolima.

Sedmerci: Liburnija-Opatija 7 (4), Poreč 5 (3).
Isključenja: Liburnija-Opatija 4 minute, Poreč 12 minuta.