Sport

Španjolska četvrti put europski prvak

Objavljeno: 14.07.2024.

Nogometaši Španjolske po četvrti su put postali prvaci Europe. U finalu Eura igranom u Berlinu svladali su Englesku s 2:1. Španjolci su poveli u 47. minuti golom Nice Williamsa, a Englezi su izjednačili u 73. minuti preko Colea Palmera. Pobjedu Španjolskoj donio je Mikel Oyarzabal golom u 86. minuti.

Španjolska je osvojila četvrti naslov u svom petom finalu, dok je Engleska drugi put zaredom izgubila u finalu Eura, nakon poraza od Italije prije tri godine. Španjolski izbornik Luis de la Fuente u finalu je napravio dvije promjene u odnosu na polufinale, dok je engleski izbornik Gareth Southgate napravio jednu promjenu u početnoj postavi.

Od početka utakmice Španjolci su dominirali posjedom lopte, dok su Englezi igrali defenzivno, pokušavajući iskoristiti brze protunapade. Prvi pogodak postigao je Nico Williams na asistenciju Lamina Yamala. Englezi su izjednačili preko Colea Palmera, ali je Oyarzabal u 86. minuti osigurao pobjedu Španjolskoj.

Englezi su pokušali izjednačiti do kraja utakmice, ali bezuspješno. Španjolska je zasluženo osvojila trofej, dok Engleska nastavlja čekati na svoj prvi naslov europskog prvaka.

Španjolska - Engleska 2:1