Sport

Rukometaši Umaga rutinski do novih bodova na domaćem terenu

Objavljeno: 07.10.2024.

Nakon prošlotjedne pobjede u Zadru, rukometaši Umaga nastavili su s uspjesima na domaćem terenu u dvorani Stella Maris. U drugom kolu Prve rukometne lige - jug, Umažani su bez većih poteškoća osvojili nove bodove protiv ekipe iz Dugog rata, koja je stigla s tek devet igrača.

Gosti su pružali ozbiljniji otpor samo u prvih deset minuta, kada su uspjeli održavati izjednačen rezultat (4:4), ali serijom domaćih od 4:0, predvođenih Žanom Radečićem, Umažani su preuzeli kontrolu nad utakmicom (10:5). Tomislav Bošnjak bio je ključan za održavanje vodstva do kraja prvog poluvremena (16:11).

U drugom dijelu domaći su se dodatno odvojili, postigavši pet uzastopnih golova i osigurali dvoznamenkastu prednost (21:11). Gosti su uspjeli ublažiti poraz s dva kasna gola, ali pobjeda Umaga nije bila upitna. Najefikasniji igrač domaćih bio je Tomislav Bošnjak sa sedam zgoditaka, dok je Žan Radečić dodao šest golova.

Izvor: istarski.hr