Sport

Odličja za umaške gimnastičke nade

Objavljeno: 13.07.2024.

Članovi umaškog gimnastičkog kluba ne samo da su sudjelovali na Prvenstvu Hrvatske u osječkom Domu gimnastike, već su osvojili simpatije publike i brojne medalje. U konkurenciji koja je uključivala više od 550 natjecatelja svih dobnih skupina iz 39 udruga, uspjeh Umažana je još značajniji.

U juniorskoj kategoriji, Manuel Matijašec postigao je izuzetan uspjeh osvojivši srebro u preskoku i četvrto mjesto u vježbi na tlu. To je najveći uspjeh nekog umaškog natjecatelja u tako zahtjevnom programu. Laura Hanzl, također sudionica u apsolutnom programu, zauzela je vrlo dobro osmo mjesto.

Trener Franz Herzmansky podijelio je svoje dojmove:
"Manuel nas je sve iznenadio svojim nastupom i osvojio srebro, što je rezultat njegovog sustavnog i ustrajnog rada. U mlađoj konkurenciji bio je dominantan i sada marljivo trenira kako bi iskoristio svoj potencijal."

Umaške kadetkinje, predvođene trenericom Natalijom Baioch, također su postigle uspjeh osvojivši treće mjesto u obaveznom programu. Laura Hanzl, Giulia Baioch Zakinja, Megan Bibalo, Tina Macovaz i Lana Ritoša uživale su u svom uspjehu s medaljama oko vrata.

Antea Hanzl zauzela je deseto mjesto u juniorskoj kategoriji u obaveznom programu, među 50 natjecateljica.

Izvor: Glas Istre