Sport

Još dvije utakmice dijele naše košarkaše od Pariza

Objavljeno: 05.07.2024.

Naša reprezentacija će u subotu u 20 sati igrati protiv Dominikanske Republike, dok će istog dana u ranijem terminu, od 16:30, snage odmjeriti Grčka i Slovenija. Samo pobjednik turnira osigurat će nastup na Olimpijskim igrama.

Grčka košarkaška reprezentacija pobijedila je Egipat 93-71 u posljednjem susretu skupine B kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre koji se održava u Pireju. Hrvatska će se u polufinalu kvalifikacijskog turnira suočiti s Dominikanskom Republikom, koja je završila druga u svojoj skupini. Utakmica će se održati u subotu u 20 sati, dok će Grčka i Slovenija igrati od 16:30.

Grci su s dvije pobjede osigurali prvo mjesto u skupini, dok je Dominikanska Republika zauzela drugo mjesto, a Egipat treće. Hrvatska reprezentacija će u polufinalu igrati protiv Dominikanske Republike, dok će Grčka i Slovenija igrati u drugom polufinalu. Finale je zakazano za nedjelju, a samo pobjednik ide u Pariz.

U utakmici između Grčke i Egipta, nakon početne prednosti Grčke od 2-0, Egipat je poveo tricom 3-2, što je bila njihova jedina prednost u susretu. Sredinom prve četvrtine Grci su imali 14 poena prednosti (18-4), ali je prva četvrtina završila rezultatom 20-12. U drugom periodu Egipat se približio na samo dva poena zaostatka (40-38), no domaćini su ubrzali tempo i koncem treće četvrtine vodili su sa 18 poena viška (68-52). Posljednja četvrtina bila je formalnost, a utakmica je završila rezultatom 93-71.

Grčku su do pobjede predvodili Konstantinos Mitoglou i Georgios Papagiannis sa po 16 poena, dok je Kostas Papanikolaou zabio 15. Najbolji grčki košarkaš i NBA zvijezda Giannis Antetokounmpo nije ulazio u igru. Kod Egipta, najbolji je bio Ahmed Metwaly sa 22 poena.

Plasman na Olimpijske igre u Pariz već su osigurali Francuska, SAD, Srbija, Njemačka, Kanada, Japan, Australija i Južni Sudan, dok će posljednja četiri putnika biti poznata nakon kvalifikacijskih turnira u Valenciji, Rigi i Portoriku.

Izvor: 24sata.hr