Sport

Hrvatska remizirala je Poljskom u Varšavi

Objavljeno: 16.10.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je s Poljskom (3:3) u četvrtom kolu Lige nacija, nakon dramatične utakmice prepunoj preokreta. Vatreni su imali dva gola prednosti, a utakmicu su završili s igračem manje zbog isključenja Dominika Livakovića u 76. minuti.

Brzi gol Poljske i hrvatski preokret

Poljska je povela već u petoj minuti kada je Piotr Zielinski s lijeve strane preciznim udarcem zatresao mrežu – 1:0. Hrvatska je izjednačila u 20. minuti fantastičnim volejom Borne Sose nakon što se lopta odbila od slobodnog udarca Luke Modrića – 1:1.

Hrvatski preokret nastavio se ubrzo, kada su najmlađi igrači, Petar Sučić i Martin Baturina, povezali snage. Sučić je u 24. minuti zabio za 2:1 nakon dvostrukog pasa s Baturinom, a samo dvije minute kasnije Baturina je hladnokrvno pogodio za 3:1 nakon greške poljskog braniča.

Povratak Poljske

Poljska je smanjila zaostatak u 35. minuti kada je Zalewski ponovio uspješan udarac s lijeve strane, neobranjivo pogodivši suprotni kut – 3:2. Livaković je ubrzo obranio još jednu opasnu priliku Kaminskog, držeći Hrvatsku u vodstvu na kraju prvog poluvremena.

Drugo poluvrijeme i izjednačenje

Drugo poluvrijeme donijelo je mnoštvo prilika za Hrvatsku, no poljski vratar Bulka obranio je nekoliko udaraca, uključujući pokušaje Modrića, Kramarića i Perišića. Poljska je izjednačila u 68. minuti preciznim udarcem Szymanskog za 3:3.

Nakon isključenja Livakovića u 76. minuti, Hrvatska je uspjela zadržati rezultat i obraniti remi, unatoč pritisku domaćina.