Svijet

Više od 50 smrtno stradalih u strašnom požaru noćnog kluba

Objavljeno: 16.03.2025.

Prema posljednjim informacijama, u požaru u noćnom klubu u Kočanima poginulo je 59 osoba, a stotine su ozlijeđene, od kojih su neki u teškom ili kritičnom stanju.
Makedonski mediji javljaju da je vlasnik noćnog kluba priveden te da su izdana još četiri uhidbenih naloga.

***

Teška tragedija dogodila se u noćnom klubu u Kočanima (Sjeverna Makedonija), gdje je požar tijekom koncerta odnio živote više od 50 osoba, dok je više od 100 ozlijeđeno. Požar je izbio u noći na nedjelju, a prema prvim informacijama, mogući uzrok bila je iskra koja je zapalila strop kluba.

Klub potpuno uništen

Prema izvještajima, u trenutku izbijanja požara u klubu je bilo oko 1500 ljudi. Požar je uništio cijeli objekt, a na mjestu nesreće intervenirale su hitne službe i vatrogasci.

Ozlijeđeni prevezeni u bolnice

Ozlijeđeni su prebačeni u bolnice u Kočanima, Štipu i Skoplju. Među njima su i teže ozlijeđene osobe koje su smještene na liječenje u specijaliziranim odjelima.

Mogući uzrok požara

Prema prvim neslužbenim informacijama, požar je možda izazvan pirotehničkim sredstvima koja su se koristila za svjetlosne efekte na koncertu. Istraga o uzrocima požara još je u tijeku.

Raniji slični incidenti

Ovo nije prvi veliki požar s tragičnim posljedicama u zemlji. U rujnu 2021. godine u požaru u bolnici u Tetovu poginulo je 14 osoba.

Istraga i dalje traje, a vlasti pozivaju na oprez kako bi se spriječile slične tragedije u budućnosti.

Foto: screenshot, društvene mreže