Sport

Umažani uvjerljivo slavili protiv Klane u 4. HNL Zapad

Objavljeno: 16.09.2024.

Nogometaši Umaga uvjerljivo su slavili na gostovanju kod Klane, pobijedivši rezultatom 5:0 na kišnom igralištu Grašćina. Umažani su dominirali cijelim susretom, ostvarivši svoju drugu pobjedu u prva dva kola natjecanja.

U prvom poluvremenu mrežu domaćina načeli su Sirotić u 19. minuti i Krčalić u 35. minuti, osiguravši prednost od dva gola do odlaska na odmor. U nastavku susreta, Đuričin je u 55. minuti povisio rezultat na 3:0, a samo dvije minute nakon ulaska u igru, Manić je zabio za 4:0. Konačan rezultat i potpuni poraz domaćina potvrdio je Džaja, koji je u 64. minuti nesretno zatresao vlastitu mrežu.

Detalji utakmice:

Klana – Umag 0:5 (0:2)
Strijelci: Sirotić (19'), Krčalić (35'), Đuričin (55'), Manić (58'), Džaja (64'-ag)
Žuti kartoni: Dujmović, Tomljanović (Klana), Čavarović (Umag)
Sastavi ekipa:

Klana: Ždralović, Marčelja, Puž (46' Murica), Milković (46' Lazarević), Dujmović (60' Džaja), Iskra, Juničić, Savić, Purković (73' Salamon), Tomljanović, Jerbić (73' Ciceran)

Trener: Dino Simčić
Umag: Boglić, Manić, Bolčević, Miličević, Jašarević (73' Podunavac), Čavarović (73' Kavrečić), Krota (46' Babić), Đuričin (65' Tutmić), Krčalić (56' Manić), Ravlić, Sirotić

Trener: Adis Dervišević

Ovom pobjedom Umažani su nastavili pozitivan niz i postavili visok standard za nastavak sezone.

Izvor i foto: istrasport.eu