Sport

Rijeka doživjela težak poraz i još težu sramotu u Ljubljani

Objavljeno: 30.08.2024.

Nogometaši Rijeke pretrpjeli su jedan od najtežih poraza u povijesti kluba, izgubivši od Olimpije iz Ljubljane s 5:0 u drugoj utakmici doigravanja za ulazak u Konferencijsku ligu. Ovaj poraz, uz sramotno ponašanje navijačke skupine Armade, obilježio je jedan od najneugodnijih trenutaka u povijesti riječkog nogometa.

Katastrofa na terenu

Prva utakmica u Rijeci završila je rezultatom 1:1, no u Ljubljani su domaćini brzo preuzeli kontrolu. Raul Florucz je postigao prvi gol već u 83. sekundi utakmice, a do poluvremena su Thalisson i Dino Kojić povisili na 4:0. Pedro Lucas je u drugom poluvremenu postavio konačnih 5:0.

Riječki obrambeni red nije uspio zaustaviti nalete domaćih igrača, što je rezultiralo potpunom dominacijom Olimpije na terenu.

Incidenti na tribinama

Uz težak poraz, utakmicu su obilježili i incidenti navijača Rijeke koji su u 60. minuti izazvali prekid utakmice. Bakljama su zasuli teren i zapadnu tribinu, gdje su bili smješteni navijači Olimpije. Sudac je privremeno prekinuo utakmicu, koja je nastavljena tek nakon što su pripadnici Armade uklonjeni sa stadiona.

Rijeku sada očekuju sankcije od strane UEFA-e, uključujući potencijalno visoku novčanu kaznu ili čak izbacivanje iz europskih natjecanja, što dodatno otežava situaciju nakon ovog poraza.

Ovaj događaj ostavio je gorak okus ne samo kod igrača, već i kod navijača i šire javnosti, koji će ovu epizodu pamtiti kao jednu od najtežih u povijesti kluba.