Sport

Ranjeni Hajduk slavio na Maksimiru

Objavljeno: 14.09.2024.

Nogometaši Hajduka odnijeli su važnu pobjedu protiv Dinama u 6. kolu SuperSport HNL-a na stadionu Maksimir. Hajduk je slavio rezultatom 1-0, a jedini pogodak postigao je Marko Livaja u 70. minuti. Ovaj trijumf donio je Hajduku prvo mjesto na ljestvici, što će im dati veliki poticaj nakon turbulentnog razdoblja, uključujući smjenu sportskog direktora Nikole Kalinića.

Dinamo je tijekom utakmice stvorio nekoliko prilika, ali nije uspio probiti obranu Hajduka. Hajdukova obrana izdržala je veliki pritisak domaćina, posebno u produžetku, nakon što je Diallo dobio crveni karton zbog drugog žutog kartona. Unatoč brojnim napadima Dinama, Hajduk je sačuvao svoju mrežu i izdržao svih 13 minuta nadoknade, čime je osigurao vrijednu pobjedu.

Marko Livaja bio je ključna figura utakmice, postigavši odlučujući gol i vodeći svoju momčad do velikog trijumfa na Maksimiru, što je bio prvi derbi ove sezone između dva najveća rivala hrvatskog nogometa.