Sport

Vatreni u dobroj utakmici poraženi u Lisabonu

Objavljeno: 06.09.2024.

Hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je poraz u prvom kolu Lige nacija, izgubivši s 2:1 od Portugala u Lisabonu. Portugalci su poveli već u 7. minuti pogotkom Dioga Dalota, a drugi gol postigao je Cristiano Ronaldo u 34. minuti. Jedini pogodak Hrvatske bio je autogol Dalota u 41. minuti, kada je skrenuo loptu u vlastitu mrežu nakon ubačaja Andreja Kramarića.

Unatoč porazu, hrvatska momčad pružila je ravnopravnu igru protiv favoriziranog protivnika, posebno u drugom poluvremenu. Iako oslabljeni ozljedama, Hrvati su pritiskali Portugal u posljednjim minutama utakmice, no nisu uspjeli doći do izjednačenja.

Ključni trenutci utakmice

Već u 5. minuti hrvatski golman Dominik Livaković obranio je udarac Bruna Fernandesa, ali samo dvije minute kasnije, Dalot je doveo domaćine u vodstvo. Hrvatska je ubrzo odgovorila opasnim udarcem Luke Modrića, a u 22. minuti Livaković je još jednom sjajno intervenirao, spriječivši pogodak Ronalda. No, u 34. minuti Ronaldo postiže svoj 131. pogodak za Portugal, povisivši vodstvo na 2:0.

Kramarićev prodor u 41. minuti rezultirao je autogolom Dalota, čime je Hrvatska smanjila zaostatak prije poluvremena.

Hrvatski pritisak u završnici

U drugom poluvremenu, Hrvatska je uvela nekoliko svježih igrača i pojačala pritisak. Najbolje prilike stvorili su Luka Sučić i debitant Igor Matanović, ali portugalska obrana ostala je čvrsta. U završnim minutama, Hrvatska je stvorila nekoliko prilika, ali nije uspjela izjednačiti.

Hrvatska će sljedeću utakmicu igrati protiv Poljske u Osijeku. Taj susret na Opus Areni počinje u nedjelju u 20:45 sati.

Portugal 2:1 Hrvatska

Strijelci: Dalot 7, Ronaldo 34; Dalot 41 (autogol)
Sastavi:
Portugal: Diogo Costa, Dalot, Ruben Dias, Goncalo Inacio, Nuno Mendes, Bernardo Silva, Bruno Fernandes, Vitinha, Pedro Neto, Rafael Leao, Cristiano Ronaldo
Hrvatska: Livaković, Šutalo, Gvardiol, Pongračić, Jakić, Sosa, Kovačić, Modrić, Baturina, Pašalić, Kramarić