Sport

Poraz mladih U21 reprezentativaca od Portugala u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo

Objavljeno: 11.09.2024.

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija do 21 godine pretrpjela je poraz u Karlovcu, izgubivši od Portugala rezultatom 0-2 u 8. kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se održati u Slovačkoj sljedeće godine.

Prvi pogodak za Portugal postigao je Bernardo u 49. minuti, dok je konačnih 0-2 postavio Borges u 89. minuti. Portugalci su dominirali većim dijelom utakmice, a svoju premoć pretvorili su u vodstvo nakon precizne kombinacije koja je omogućila Bernardu da loptu pošalje u mrežu s pet metara. Hrvatska je imala priliku za izjednačenje u 65. minuti, no Matkovićev udarac glavom zaustavio je portugalski vratar Soares.

U završnici susreta, Hrvatska je krenula po izjednačenje, ali Portugal je iskoristio otvoreni prostor i iz protunapada postigao drugi gol preko Borgesa.

Ovim porazom Hrvatska je izgubila šanse za osvajanje prvog mjesta u skupini G, ostajući na 16 bodova, dok je vodeći Portugal pobjedom stigao do 21 boda i praktički osigurao plasman na Europsko prvenstvo. Hrvatska je također pala na treće mjesto jer ju je preskočila Grčka, koja je pobjedom od 4-0 nad Farskim Otocima došla do 17 bodova, no uz utakmicu više.

Hrvatska će sljedeću utakmicu igrati protiv Andore 11. listopada, a četiri dana kasnije slijedi ključni dvoboj protiv Grčke za drugo mjesto u skupini, koje također može voditi na Europsko prvenstvo.

Izvor: Glas Istre