Sport

Modrićev gol donosi pobjedu Hrvatskoj, oboreni rekordi na Hanžeku i Sinnerov trijumf na US Openu

Objavljeno: 09.09.2024.

Tri sportske vijesti obilježile vikend: Luka Modrić je postigao pobjednički gol za Hrvatsku protiv Poljske u Ligi nacija; na Hanžekovićevom mitingu oboreno je osam rekorda, uključujući Valarie Allman u bacanju diska i Roka Farkaša u sprintu na 200 metara; Jannik Sinner osvojio je US Open, pobijedivši Taylora Fritza u tri seta za svoj drugi Grand Slam naslov.

Hrvatska nogometna reprezentacija dobrom igrom pobijedila je Poljsku rezultatom 1-0. Pobjedu je osigurao Luka Modrić postigavši gol iz slobodnog udarca. Ova ključna akcija dogodila se u napetoj utakmici u kojoj su obje momčadi imale svoje šanse, ali Modrićev udarac presudio je rezultat i donio Hrvatskoj važne bodove u Ligi nacija. Lukinu genijalnost možete pogledati ovdje.

Više detalja ovdje.

Na 74. izdanju međunarodnog atletskog mitinga u Zagrebu oboreno je čak osam rekorda mitinga. Valarie Allman pobijedila je Sandru Elkasević u bacanju diska, dok je Roko Farkaš postavio novi hrvatski rekord na 200 metara s vremenom 20.67 sekundi. Sjajne rezultate ostvarili su i natjecatelji u skoku s motkom, bacanju kugle te trkama na srednjim prugama. Pobjednik Memorijala Boris Hanžeković bio je Japanac Rachid Muratake na 110 metara s preponama.

Jannik Sinner, prvi tenisač svijeta, osvojio je US Open pobjedom nad Taylorom Fritzom rezultatom 6:3, 6:4, 7:5. Sinner je dominirao prva dva seta, a iako je Fritz u trećem setu poveo s 5:3, nije uspio zadržati prednost. Ovo je drugi Grand Slam naslov za 23-godišnjeg Sinnera, nakon što je u siječnju osvojio Australian Open. Fritz je prvi put u karijeri igrao u finalu Grand Slam turnira.