Sport

Hrvatska svladala Škotsku 2-1 nakon uzbudljive završnice

Objavljeno: 14.10.2024.

U trećem kolu skupine A1 Lige nacija, Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Škotsku rezultatom 2-1 na stadionu Maksimir u Zagrebu.

Škoti su poveli u 33. minuti kada je Ryan Christie iskoristio pogrešku Luke Sučića, no Hrvatska je brzo odgovorila. Već u 36. minuti Igor Matanović je izjednačio na 1-1, nakon preciznog dodavanja Ivana Perišića. U drugom poluvremenu, Hrvatska je osigurala pobjedu golom Andreja Kramarića u 70. minuti, koji je iskoristio odbijanac i postavio konačan rezultat.

Nakon tri odigrana kola, Hrvatska i Portugal imaju po šest bodova, dok Poljska, koja večeras igra protiv Portugala, ima tri. Škotska ostaje na dnu ljestvice bez bodova. Sljedeći izazov za Hrvatsku je utakmica protiv Poljske, koja će se igrati za tri dana u Varšavi.

Izvor: Glas Istre