Sport

Fantastična utakmica Zagreba i velika pobjeda protiv Aalborga

Objavljeno: 19.09.2024.

U prvoj domaćoj utakmici Machineseeker EHF Lige prvaka, izvrsni rukometaši Zagreba pobijedili su Aalborg Handbold s rezultatom 31:23 (13:9). Odlična predstava Zagrebaša u 2. kolu Lige prvaka protiv favoriziranog sastava iz Danske donijela im je prve bodove ove sezone. Već je prvo poluvrijeme nagovijestilo sretan rasplet za Lavove (13:9), a završetak utakmice to i potvrdio. No, krenimo redom.

Početak dvoboja za Zagreb je bio kao iz snova. Nakon uvodnog preispitivanja snaga, domaćin je okrenuo igru u svoju korist i već u 9. minuti imao +3 (5:2). Odlično je djelovala 5 – 1 Zagrebova obrana na čelu s čudesnim Matejem Mandićem za kojeg Danci jednostavno nisu imali rješenja. Ono što Zagreb ne bi realizirao u napadu, Mandić bi obranio. U 12. minuti, Zagreb je imao +4 (7:3). Stoga, trener Danaca bio je primoran zvati minutu predaha, ali ni to nije previše pomoglo njegovoj momčadi jer Zagreb, koji je jurio kao brzi vlak, bilo je nemoguće zaustaviti.

Ipak, gosti su malo po malo konsolidirali svoje redove i u 20. minuti prepolovili zaostatak na -2 (8:6). No, Zagreb nije posustao, ponovno je “stisnuo gas“ i vratio se na prednost od četiri pogotka u 27. minuti (11:7). Sa zvukom sirene prvog poluvremena, vidjeli smo fantastično dodavanje Zvonimira Srne i još bolji pogodak Luke Lovre Klarice za rezultat 13:9 s kojim se otišlo na predah. Velike, ako ne i najveće zasluge za to, idu Mateju Mandiću koji je upisao devet obrana od 18 udaraca, odnosno imao je 50 posto učinkovitosti na poluvremu.

S pogotkom Luke Lovre Klarice, Zagreb otvara drugi dio i odlazi na +5 (14:9). Upravo je Klarica “vukao“ Zagreb na početku drugog poluvremena, kad su isključenja dobili Filip Glavaš i Zvonimir Srna. Srećom, Zagreb je ostao miran, “proradio“ je ponovno Matej Mandić pa je prednost od +4 i dalje bila na strani Lavova koji su zaista igrali fantastično u svim segmentima. S dva pogotka Timura Dibirova na prazan gol, u posljednjih deset minuta susreta ušli smo s rezultatom 25:18 i velikih, nestvarnih sedam pogodaka prednosti Zagreba. Lavovi su zaista bili Lavovi do samoga kraja pa su priliku dobili gotovo svi igrači. Završilo je s +8, 31:23.

Junaci u Zagrebovim redovima bili su vratar Matej Mandić s 13 obrana te najbolji strijelci: Luka Lovre Klarica i Filip Glavaš sa sedam svaki, odnosno Timur Dibirov sa šest pogodaka. Kristian Bjornsen pak, prvo ime kod Aalborga s pet zgoditaka. Sljedećeg tjedna, Zagreb je gost Kolstadu.

MACHINESEEKER EHF LIGA PRVAKA: 2. KOLO
ZAGREB – AALBORG 31:23

Izvor: hrs.hr