Sport

Donna Vekić uspješna na startu US Opena

Objavljeno: 27.08.2024.

Donna Vekić, najbolja hrvatska tenisačica, uspješno je započela nastup na US Openu, plasiravši se u 2. kolo ovog posljednjeg Grand Slam turnira sezone. U prvom kolu svladala je Australku Kimberly Birrell sa 6-4, 6-4, osiguravši pobjedu nakon sat i 35 minuta igre.

Vekić je dominirala u prvom setu, napravivši break već u prvom gemu i zadržavši prednost do kraja seta. Sličan scenarij ponovio se i u drugom setu, gdje je Vekić povela s 3-1, no Birrell je uspjela izjednačiti. Ipak, Vekić je u ključnim trenucima ponovo preuzela kontrolu, napravila odlučujući break u devetom gemu i sigurno servirala za konačnih 6-4.

Ovo je bio njihov drugi međusobni susret, pri čemu je Birrell slavila na Australian Openu ranije ove godine. U sljedećem kolu, Vekić će se suočiti s pobjednicom dvoboja između Belgijanke Greet Minnen i Poljakinje Magdalene Frech.

Za Vekić je ovo deseti nastup na US Openu, a njezin najbolji rezultat na ovom turniru bilo je četvrtfinale 2019. godine.

Izvor: Glas Istre