Sport

Donna Vekić u epskoj drami ostala bez finala Wimbledona

Objavljeno: 12.07.2024.

Donna Vekić (28) je u polufinalu Wimbledona izgubila od Jasmine Paolini s 6:2, 4:6, 6:7, ostavši tako bez prvog Grand Slam finala u karijeri. Nakon gotovo tri sata igre, Vekić je dvaput imala break prednosti u trećem setu, ali je 28-godišnja Talijanka ipak uspjela izboriti finale Wimbledona, nakon što je ranije ove godine već igrala finale Roland Garrosa.

Odličan start Vekić
Vekić je, nakon što je u prethodnim mečevima provela skoro tri sata više na terenu od Paolini, sjajno otvorila polufinale. U petom gemu prvog seta napravila je break za 3:2, a zatim je nastavila agresivno igrati na servisu Talijanke, osobito na drugi servis, što joj je donijelo dvostruki break i pobjedu u prvom setu rezultatom 6:2.

Drugi set i preokret Paolini
Kako je drugi set odmicao, Paolini je igrala sve bolje, dok je Vekić počela gubiti zamah. Kod rezultata 4:4 u drugom setu, Vekić je propustila čisti smash koji je mogao staviti Talijanku u ozbiljne probleme. Umjesto toga, Paolini se izvukla, napravila break u sljedećem gemu i odvela meč u odlučujući treći set.

Break na početku trećeg seta
Na početku trećeg seta, Vekić je izgledala iscrpljeno, ali je uspjela napraviti break već u prvom gemu i povesti s 2:0. Imala je još jednu break-loptu kojom je mogla prelomiti meč, ali Paolini se ponovno izvukla i vratila break kod 3:2. Iako je Vekić uspjela još jednom uzeti servis Talijanki, Paolini je odmah vratila break i povela 5:4.

Drama u tie-breaku
Paolini je imala meč loptu, ali je Vekić spasila nevjerojatnim udarcem i uspjela se dovesti do tie-breaka. Kod rezultata 2:1 za Vekić, Paolini je napravila dvostruku pogrešku, ali je brzo poravnala rezultat na 3:3. U odlučujućim trenucima, Paolini je osvojila tri poena zaredom i plasirala se u finale, dok je Vekić na meč-loptu poslala forhend nekoliko centimetara u aut, čime je završeno najdulje žensko polufinale u povijesti Wimbledona, koje je trajalo dva sata i 51 minutu.

Izvor: index.hr