Sport

Donna Vekić u četvrtfinalu Wimbledona

Objavljeno: 08.07.2024.

Donna Vekić je po treći put u karijeri ušla u četvrtfinale Grand Slam turnira, ali prvi put na Wimbledonu. Nakon pobjede nad Španjolkom Paulom Badosom rezultatom 6-2, 1-6, 6-4, Vekić je izjavila kako je ovo za nju nešto "doista posebno".

Dug i stresan dan
Za najbolju hrvatsku tenisačicu dan je bio dug i stresan, iako je meč trajao samo 98 minuta. Dvoboj je triput prekinut zbog kiše, a početak meča, planiran za 11 sati, odgođen je do iza 13 sati zbog lošeg vremena.

"Došli smo ovdje oko 8.30 ujutro, a sada je skoro sedam navečer. Biti među zadnjih osam na mom najdražem turniru je doista posebno," izjavila je 28-godišnja Osječanka nakon meča.

Borba s prekidima
Vekić je priznala da su prekidi utjecali na njenu koncentraciju te se ispričala ekipi zbog povremenih ispada tijekom pauza. Unatoč tome, uspješno je privela meč kraju.

U dvoboju protiv Badose, Vekić je imala odličan početak, no drugi set je bio lošiji. U trećem setu je ponovno pronašla svoju formu i odigrala na vrhunskoj razini.

"Mislim da dobro serviram, što me povremeno izvlači iz teških situacija. No, ona je odigrala stvarno odlično, pogotovo nakon prvog prekida," komentirala je Vekić.

Predstojeći meč
U borbi za svoje prvo polufinale na Grand Slam turnirima, Vekić će igrati protiv 23-godišnje ljevoruke novozelandske kvalifikantice Lulu Sun, koja je pobijedila Britanku Emmu Raducanu sa 6-2, 5-7, 6-2.

Ovaj uspjeh je velik korak za Donnu Vekić i hrvatski tenis, a pred njom je prilika za još veće rezultate na ovogodišnjem Wimbledonu.