Sport

Donna Vekić u četvrtfinalu olimpijskog teniskog turnira

Objavljeno: 31.07.2024.

Donna Vekić svladala drugu nositeljicu i izborila četvrtfinale OI

Najbolja hrvatska tenisačica, Donna Vekić, plasirala se u četvrtfinale olimpijskog turnira nakon što je u dvostruko uzbudljivom meču na čuvenom Roland Garrosu sa 7-6 (7), 6-2 svladala drugu nositeljicu, Amerikanku Coco Gauff.

U dramatičnom meču punom preokreta, najveći se dogodio u prvom setu kada je Gauff povela sa 5-2 i imala set-loptu u osmom gemu. Vekić je tada započela nevjerojatan niz, osvojivši 11 od sljedećih 12 poena za izjednačenje na 5-5. Tie-break je također bio napet, ali naša olimpijka uspjela je preokrenuti i tu situaciju.

Drugi set Donna je odigrala maestralno, ponovno se vraćajući nakon početnog 'breaka' američke tenisačice.

Sigurno je ovo jedna od mojih top tri pobjeda u karijeri, pogotovo na zemlji... Ako ne i najveća pobjeda u karijeri - izjavila je Donna nakon spektakularne pobjede.

Ovaj uspjeh, koji ju je približio osvajanju medalje, doveo je do njenog povlačenja iz konkurencije mješovitih parova s Matom Pavićem.

Za prolazak u polufinale, Vekić će se suočiti s Ukrajinkom Martom Kostjuk, koja je u trećem kolu pobijedila Grkinju Mariju Sakkari s 4-6, 7-6 (5), 6-4.

Izvor: Hrvatski olimpijski odbor