Sport

Dinamo se plasirao u Ligu prvaka s ukupnim rezultatom 5:0

Objavljeno: 28.08.2024.

Nogometaši Dinama osigurali su nastup u Ligi prvaka po deveti put! Nakon uvjerljive pobjede od 3:0 protiv Qarabaga u Maksimiru u prvom susretu play-offa, hrvatski prvak je u uzvratu u Bakuu slavio s 2:0, čime je ukupnim rezultatom 5:0 izborio plasman u elitno europsko natjecanje, koje se od ove sezone igra u novom formatu.

Dinamo je poveo golom Marka Pjace u 32. minuti, dok je konačnih 2:0 u Bakuu postignuto autogolom Silve u 53. minuti.

Zagrebačka momčad došla je u Baku s velikom prednošću iz prvog susreta, što je značajno utjecalo na tijek utakmice. Qarabag je morao krenuti ofenzivno od samog početka, što je Dinamu omogućilo da se povuče u čvrstu obranu i prijeti iz brzih kontri.

U prvih 15-ak minuta Qarabag je stvorio nekoliko poluprilika, većinom preko desne strane gdje je bila slabija točka Dinamove obrane. Ipak, golman Nevistić nije bio ozbiljnije ugrožen.

Dinamo je svoju prvu priliku imao u 21. minuti kada je Sučić proigrao Baturinu, čiji je udarac prošao tik pored vratnice.

Desetak minuta kasnije, Dinamo je postigao pogodak nakon što su smireno prenesli loptu sa svoje polovice, te je Pjaca driblinzima izbacio čuvare i preciznim udarcem pogodio mrežu.

U drugom poluvremenu, Qarabag je imao dobru priliku preko kapetana Zoubira, no njegov udarac glavom u 52. minuti nije bio precizan. Samo minutu kasnije, Sučić je uputio udarac koji je golman Kochalski obranio, no lopta se odbila od Silve i završila u mreži, čime je Dinamo povećao vodstvo.

Drugi gol praktično je riješio utakmicu, ostavljajući domaćinima malo nade za preokret, te se ostatak dvoboja pretvorio u formalnost.

Dinamo će saznati svoje protivnike u novom formatu Lige prvaka, gdje će svaki od 36 klubova odigrati po osam utakmica, na ždrijebu koji će se održati u četvrtak u 18 sati u Monte Carlu.

Izvor: sport.hrt.hr