Sport

Dinamo doživio najteži poraz u povijesti

Objavljeno: 18.09.2024.

Dinamo je u prvom kolu Lige prvaka pretrpio najveći poraz u svojoj povijesti, izgubivši od Bayerna u Münchenu s nevjerojatnih 9:2. Tim rezultatom, Dinamo je postao prvi klub u povijesti Lige prvaka koji je na jednoj utakmici primio devet golova.

Bayern dominirao u prvom poluvremenu

Bayern je dominirao od samog početka utakmice. Iako su im u početku poništena dva gola zbog zaleđa, u 20. minuti su poveli golom Harryja Kanea iz kaznenog udarca. U 33. minuti, Raphael Guerreiro je povećao na 2:0 sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca. Pet minuta kasnije, Michael Olise je glavom postigao treći pogodak za uvjerljivo vodstvo Bayerna.

Kratki povratak Dinama

Na početku drugog poluvremena, Dinamo je uspio smanjiti na 3:2 s dva brza pogotka. Bruno Petković je u 49. minuti postigao prvi gol za Dinamo nakon asistencije Marka Pjace, a već minutu kasnije Takuya Ogiwara zabio je drugi gol na asistenciju Josipa Mišića.

Bayern ponovo preuzima kontrolu

Nakon kratkog povratka Dinama, Bayern je ubrzo vratio utakmicu pod svoju kontrolu. Kane je u 57. minuti postigao svoj drugi pogodak, a nekoliko minuta kasnije Olise je povećao vodstvo Bayerna na 5:2.

Rekordnih devet golova

U posljednjih dvadesetak minuta, Bayern je dodatno pojačao tempo i postigao još četiri gola. Kane je zabio još dva puta iz penala, a Leroy Sane i Leon Goretzka su također dodali svoja imena na listu strijelaca. Konačnih 9:2 zabilježeno je u drugoj minuti sudačke nadoknade, čime je Bayern postao prva momčad koja je postigla devet golova na jednoj utakmici Lige prvaka.

Nadolazeće utakmice za Dinamo

Dinamo će u nastavku Lige prvaka igrati protiv Borussije Dortmund (kod kuće), Arsenala (u gostima), Milana (kod kuće), Celtica (kod kuće), Salzburga (u gostima) i Monaca (kod kuće), a završava grupnu fazu gostovanjem kod Slovana Bratislave.