Sport

Diego Saina iz Buja sudjelovao u U16 reprezentaciji Hrvatske protiv Saudijske Arabije

Objavljeno: 11.09.2024.

Diego Saina, rođen 25. srpnja 2009. iz Buja, član je omladinskog pogona NK Istra 1961 i nedavno je sudjelovao u kampu U16 reprezentacije Hrvatske pod vodstvom izbornika Marijana Budimira. Njegovo sudjelovanje u prijateljskim utakmicama protiv Saudijske Arabije, održanim u Barceloni, ističe njegovu ulogu u reprezentaciji.

Utakmice protiv Saudijske Arabije

Prva utakmica: Hrvatska 4 - 0 Saudijska Arabija

Hrvatska U16 reprezentacija ostvarila je uvjerljivu pobjedu od 4:0. Diego Saina bio je starter na poziciji napadača, pridonoseći pobjedi svojom solidnom igrom. Strijelci su bili Beljan (11’), Benkotić (27’), Vuković (62’) i Malnar (73’), a dominacija Hrvatske bila je očita kroz cijelu utakmicu.

Druga utakmica: Hrvatska 1 - 1 Saudijska Arabija

U drugoj utakmici, rezultat je bio izjednačen, 1:1. Saudijska Arabija povela je u 49. minuti, no Hrvatska je izjednačila zahvaljujući pogotku Govorćinovića u 86. minuti. Saina je ponovno bio starter, pokazujući stabilnu igru i kontrolu u veznom redu.

Diego Saina u omladinskom pogonu NK Istre 1961
Diego je aktivan član omladinskog pogona NK Istre 1961, gdje kontinuirano napreduje kroz treninge i utakmice. Njegova prisutnost u reprezentativnim kampovima dodatno osnažuje njegov razvoj kao igrača.